Nynorskordboka
maske 3, moske 3
maska, moska
verb
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ |
|---|---|---|---|---|
| å maskaå maske | maskar | maska | har maska | mask!maska!maske! |
| å moskaå moske | moskar | moska | har moska | mosk!moska!moske! |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hokjønn | inkjekjønn | bunden form | fleirtal | |
| maska + substantiv | maska + substantiv | den/det maska + substantiv | maska + substantiv | maskande |
| moska + substantiv | moska + substantiv | den/det moska + substantiv | moska + substantiv | moskande |