Bokmålsordboka
galdre
verb
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ |
|---|---|---|---|---|
| å galdre | galdrer | galdra | har galdra | galdr!galdre! |
| galdret | har galdret | |||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| galdra + substantiv | galdra + substantiv | den/det galdra + substantiv | galdra + substantiv | galdrende |
| galdret + substantiv | galdret + substantiv | den/det galdrede + substantiv | galdrede + substantiv | |
| den/det galdrete + substantiv | galdrete + substantiv | |||