Nynorskordboka
diagnostisere
diagnostisera
verb
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ |
|---|---|---|---|---|
| å diagnostiseraå diagnostisere | diagnostiserer | diagnostiserte | har diagnostisert | diagnostiser! |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hokjønn | inkjekjønn | bunden form | fleirtal | |
| diagnostisert + substantiv | diagnostisert + substantiv | den/det diagnostiserte + substantiv | diagnostiserte + substantiv | diagnostiserande |
Tyding og bruk
stille diagnose